+370 651 95799

Kaminai gali būti pamūryti senoviniu būdu iš plytų arba modernesniu būdu iš modulinių blokelių. Mūrijant iš plytų į kamino vidų montuojamas metalinis įdėklas. Įdėklo metalas dengtas specialia medžiaga kuri padidina ilgaamžiškumą . Tačiau po kelerių metų kamino įdėklas susidėvi ir reikia jį keisti. Moduliniai kamino blokeliai būna kelių rūšių tačiau populiariausios yra dvi t.y su keraminiu arba šamotiniu vamzdžiu ir su apšiltinimu  arba su metaliniu įdėklu .

Renkantis kaminą reikia įvertinti jų savybes:Šamotiniai kaminai yra ilgaamžiškesni, jie tarnauja iki 100 metų ir ilgiau. Skardinis kaminas tarnaus 10 kartų trumpesnį laiką.Dar vienas privalumas šamotiniai komplektuojami su termoizoliacija ,kuri prispaudžiama prie pat vamzdžio – tokie kaminai ir žymiai saugesni  . Dar vienas svarbus faktorius renkantis kaminą yra kamino vamzdžio geometrija .Žymiai geresnė trauka bus skritulio formos vamzdyje nei ovalo formos .Skritulio formos vamzdis suteiks iki 15% efektyvumo katilui lyginant su ovalo formos įdėklu. Taip pat svarbu kad kaminas būtų pastatytas tikro meistro ,kadangi galima padaryti daugybę klaidų.Tuo tarpu plytinio kamino medžiagos pigesnės, o darbas brangesnis.

Taip pat atliekame ir senų kaminų galvučių permūrijimą.Bėgant laikui oro sąlygos , kamino ugnis , suodžių užsidegimas ir rūgštys ardo kamino plytas.Laiku nesutvarkius kamino tai tampa viena dažniausių gaisro priežasčių.Siūlome kaminą nudažyti kalkėmis .Atsiradus pajuodavimams ant kamino , būtina kaminą tvarkyti.Taip pat rekomenduojame kaminą reguliariai valyti.

Kamino virš stogo permūrijimas kainuoja brangiau negu statant naujai , kadangi tokie darbai reikalauja kelis kartus daugiau paruošiamųjų darbų,  taip pat darbai atliekami dideliame aukštyje. Vidutiniškai kamino viršaus permūrijimas kainuoja nuo 300 eurų

 

 

IMG_20200724_132145 Kamino mūrijimas ir apskardinimas Panevėžyje

IMG_20200319_101355Kamino stovis prieš permūrijimą Panevėžyje

IMG_20200319_131917 Kamino permūrijimas Panevėžyje

IMG_20200421_165303 Kamino mūrijimas ir apskardinimas Panevėžyje

P8141646 (1) Kamino mūrijimas iš Schiedel modulinių blokų su šamotiniais įdėklais

nuotraukos-084 Židinys sumūrytas iš šamotinių plytų ir granito plokščių

Taip pat skaitykite:5 Nemokamos paslaptys kaip idealiai apšiltinti Jūsų perdangą ar stogą.