+370 651 95799

Dažniausiai statomi pamtai yra plokštuminiai, grežtiniai ir juostiniai.Visus juos įrengiame, apsisprendžiant kuriuos pamatus padės jūsų namo projekuotojas. Rekomenduojame užsakyti sklypo geologinius tyrimus.Pagal jų rezultatus projektuotojas parinks pamatus.

 Lietuvoje dažniausiai yra statomi grežtiniai pamatai. Juostiniai pamatai iš pamatinių blokų statomi vis rečiau. Juostinių pamatų apšiltinimas kainuoja brangiau , todėl jie praranda populiarumą.  Kada gruntas silpnesnis retais atvejais pasirenkami poliniai arba spraustiniai pamatai populiarėja ir ploštuminiai pamatai.

Renkantis pamatus reikėtu įvertinti grunto stiprumą , namo apkrovas ir kitus veiksnius.

Dažniausiai pasitaikantis gruntas Panevėžyje –molis .Individualiam namui statyti toks gruntas tinkamas įrengti tiek juostinius ,tiek grežtinius ,tiek plokštuminius pamatus. Pigiausi ir ekonomiškiausi yra gręžtiniai pamatai. Plokštuminiai pamatai-šilčiausi kokius galite pasistatyti šiai dienai. Specialios technologijos dėka visiškai išvengiame šalčio tiltų. Tinkamai įrengti plokštuminiai pamatai yra tuo pat metu ir vieni stipriausių.

Statant namą kai gruntas smėlis ar priesmėlis. Reikėtų ypatingą dėmesį skirti pamatu stiprumui. Statant juostinius pamatus būtina išbetonuoti gelžbetoninę papėdę. Grežtiniai pamatai čia tinka tik kai smėlis stiprus. Statyti čia galima nebent panašius į grežtinius -spraustinius pamatus. Jie įrengiami naudojant spec įrangą .Spec vamzdžio pagalba išgrežiamas gruntas . Po to iškart užbetonuojami vamzdis ištraukiamas tik išbetonavus .Gilinti tokius spraustinius pamatus kai kuriais atvejais butina net iki 4m ir giliau. Smėliui ir kitiems silpniems gruntams puikiai tinka plokštuminiai pamatai.

 

 Įvairių pamatų trūkumai ir privalumai:

       Juostiniai pamatai -privalumai: Greitai montuojami .Stiprūs. Skaičiuojamasis sėdimas-apie 1,5cm.

Trūkumai-Juos sumontuoti reikalingas kranas ar kita kėlimo technika,kuri ne visur gali privažiuoti.Kaina yra viena aukščiausių .Šalčio tiltas yra didžiausias.

       Grežtiniai pamatai-privalumai: Patogūs kai statomo namo vietoje praeina daug inžinierinių linijų. Pigiausi.

Trūkumai-Jie  labiau tinka  stipriems gruntams Skaičiuojamasis sėdimas apie 2- 2,5 cm. Dažnos statybininkų klaidos statant juos.

       Plokštuminiai pamatai -privalumai : Šilčiausi ir vieni stipriausių .

Trūkumai –būtinas drenažas. Taip pat būtinas kokybiškas santechnikos taškų planas.Išbetonavus pamatą išbetonuojamos ir grindys . Santechnikos taškus perstumti į kitą vietą labai sudėtinga.

IMG_20191121_115339 Juostinių pamatų statyba Panevėžyje iš pamatinių blokų .Apačioje gelžbetoninė papėdė , o viršuje gelžbetoninis žiedas.

IMG_20190611_165904 Gręžtinių pamatų įrengimas Panevėžyje.

img_20160819_131043 Plokštuminių pamatų įrengimas Panevėžio r.