+370 651 95799

Klientų dažnai užduodami klausimai

Kokius pamatus pasirinkti ?

 Lietuvoje dažniausiai yra statomi juostiniai (Iš pamatinių blokų) arba grežtiniai pamatai, kada gruntas silpnesnis retais atvejais pasirenkami poliniai arba spraustiniai pamatai . Akmenbetonio pamatai jau senai atgyvenę. Akmenbetonio pamatai yra vieni silpniausių. Pamažu populiarėja naujos kartos, šilti plokštuminiai pamatai.

Renkantis pamatus reikėtu įvertinti grunto stiprumą , namo apkrovas ir kitus veiksnius.

Dažniausiai pasitaikantis gruntas Panevėžyje –molis .Individualiam namui statyti toks gruntas tinkamas įrengti tiek juostinius ,tiek grežtinius ,tiek plokštuminius pamatus. Pigiausi ir ekonomiškiausi yra juostinai pamatai is pamatinių blokų. Plokštuminiai pamatai-šilčiausi kokius galite pasistatyti šiai dienai. Specialios technologijos dėka visiškai išvengiame šalčio tiltų. Tinkamai įrengti plokštuminiai pamatai yra tuo pat metu ir vieni stipriausių. Akmenbetonio pamatai -vieni silpniausių. Tinkamai pastatyti akmenbetonio pamatai tikrai nebus pigesni už juostinius pamatus.Dažnai juos statant padaroma daugiausia klaidų net nesuvokiant apie pasekmes.Tai ir didžiausias problemas savininkams vėliau atnešantys pamatai. 

Statant namą kai gruntas smėlis ar priesmėlis. Reikėtų ypatingą dėmesį skirti pamatu stiprumui. Statant juostinius pamatus būtina išbetonuoti gelžbetoninę papėdę. Grežtiniai pamatai čia visiškai netinka. Statyti čia galima nebent panašius į grežtinius -spraustinius pamatus. Jie įrengiami naudojant spec įrangą .Spec vamzdžio pagalba išgrežiamas gruntas ir iškart užbetonuojami vamzdis ištraukiamas tik išbetonavus .Gilinti tokius spraustinius pamatus kai kuriais atvejais butina net iki 4m ir giliau. Smėliui ir kitiems silpniems gruntams puikiai tinka plokštuminiai pamatai.

 

 Įvairių pamatų trūkumai ir privalumai:

       Juostiniai pamatai -privalumai: Ekonomiškiausi ,greitai montuojami .Stiprūs. Skaičiuojamasis sėdimas-apie 1,5cm.

Trūkumai-Juos sumontuoti reikalingas kranas ar kita kėlimo technika,kuri ne visur gali privažiuoti.

       Grežtiniai pamatai-privalumai: Patogūs kai statomo namo vietoje praeina daug inžinierinių linijų. 

Trūkumai-Jie yra vieni silpniausių labiau tinka tik stipriems gruntams. Skaičiuojamasis sėdimas apie 2- 2,5 cm. Dažnos statybininkų klaidos statant juos.

       Akmenbetonio pamatai-privalumai: Pigiausi.

Trūkumai-Ilgas statybos laikas, silpniausi, didžiausios statybininkų klaidos-netinkamos formos ir rūšies akmenys ,neatitaikytas betono-akmenų santykis ir t.t. Daugiausia problemų vėliau sukeliantys pamatai.

       Plokštuminiai pamatai -privalumai : Šilčiausi ir vieni stipriausių .Greitai įrengiami.

Trūkumai –būtinas drenažas.

Ar reikalinga gelžbetoninė papėdė po pamatu?

Statant juostinius pamatus iš pamatų blokų ,kai kuriais atvejais ji yra būtina. Dažnai pastatyti namą kainuoja nuo 70 iki 150 t. eurų.Investavus tokius pinigus norisi ramiai miegoti.2-6 t. Lt skirti gelžbetoninei papėdei įrengti užtikrins jūsų ramybę. Nei vienu atveju ji nepamaišys. Guldant blokus ant šono niekada toks stiprumas nesigaus kaip įrengiant papėdę.

Ar reikalingas pamatams drenažas?

Pamatų drenažas yra reikalingas. Tačiau jį galima įrengti tik tais atvejais kada yra vandens surinkimo sistema į kurią galima būtų jį nuvesti arba vandens telkinys  .Drenažas yra būtinas įrengiant rūsius, statant plokštuminius pamatus.

 

Kokius blokelius pasirinkti namo statybai?

Dujų silikato arba akyto betono blokelių savybės . Privalumai -vieni šilčiausių , gera garso izoliacija. www.poritas.lt www.mortarakmene.lt

Trūkumai-Reikalingi specialūs kaiščiai norint pritivrtinti daiktus prie sienos , šarvuotas duris.Mažiau atsparūs šalčio ciklams

Keramzitbetonio blokelių savybės. Privalumai-atsparūs ugniai, patogiausi mūrininkams ,šilti.Naujieji Fibo „Proof” blokeliai tinka ir sandariems namams

www.fibo.lt www.kaunokeliai.lt

Trūkumai-didesnė kaina

Silikatinių blokelių savybės. Privalumai -stiprūs ,tinkami daugiaaukštei statybai. www.arko.lt

mplytos.lt

Trūkumai-šalti .

Keraminių blokelių savybes .Privalumai-Ekologiški , pigūs www.rokukeramika.lt www.palemonokeramika.lt

Trūkumai- mažiau atsparūs šalčio ciklams.

Betoninių blokelių savybės. Privalumai-stiprūs, pilnaviduriai gali būti naudojami pamatų statybai, pigūs www.brolio.lt www.haus-blokeliai.lt

Trūkumai-šalti.

Kokius blokelius pasirinkti jums padės apsispręsti ir jūsų architektas atsižvelgiant į jūsų būsimo namo konstrukcijas.

Kuo geresnės sienos su ventiliuojamais fasadais ?

Ventiliuojamų fasadų pats didžiausias privalumas tai kad apšiltinimo medžiaga išliks sausa net ir labai drėgnu oru. Sudrėkusi apšiltinimo medžiaga visada ženkliai praščiau izoliuoja. Ventiliuojamos angos turėtų būti išdėstomos tam tikrose sienų vietose ir atitinkamais atstumais.

Kokį kaminą pasirinkti?

Šamotiniai kaminai yra ilgaamžiškiausi, jie tarnauja iki 100 metų ir ilgiau. Skardinis kaminas tarnaus 10 kartų trumpesnį laiką.Dar vienas privalumas šamotiniai komplektuojami su termoizoliacija ,kuri prispaudžiama prie pat vamzdžio – tokie kaminai ir žymiai saugesni  . Dar vienas svarbus faktorius renkantis kaminą yra kamino vamzdžio geometrija .Žymiai geresnė trauka bus skritulio formos vamzdyje nei ovalo formos .Skritulio formos vamzdis suteiks iki 15% efektyvumo katilui lyginant su ovalo formos įdėklu. Taip pat svarbu kad kaminas būtų pastatytas tikro meistro ,kadangi galima padaryti daugybę klaidų.Nebūtina rinktis” Schiedel” kaminus yra pigesnių bet kokybe panašių kaminų.

Kodėl reikia betonuoti grindis prieš pradedant mūryti sienas?

Betonuojant grindis prieš mūrą gauname keletą labai svarbių privalumų:

-Darbų kaina bus žymiai mažesnė.

-Taupysime medžiagų sąskaita protingai suplanavus galime lengvinti pamatų konstrukcijas.

-Atsiranda galimybė pasidaryti idealią horizontalią grindų hidroizoliaciją. Būtent dėl to daugelyje vakarų Europos šalių yra uždrausta pradėti mūryti sienas kol neišbetonuotos grindys.

Kaip pasirinkti sklypą savo namui?

Pagrindinis veiksnys aišku yra sklypo vieta kuri ir įtakoja kainą ,tačiau dažnai per mažai dėmesio skiriama visų inžinierinių tinklų atstumui iki būsimo namo. Įvertinus inžinierinių tinklų pratęsimą iki būsimo namo atitinkamo sklypo kaina kai kuriais atvejais gali pakilti kelis kartus. Mes paskaičiuosime kiek kainuos atlikti šiuos darbus. Šių paslaugų kainos tikrai simbolinės nuo 100Lt ,tačiau padės sutaupyti tūkstančius. 

Ar reikia įrengti rekuperacinę vėdinimo sistemą gyvenamajame name?Kokie rekuperacinės sistemos privalumai,trūkumai?Nuo ko priklauso jos efektyvumas?

Rekuperacinė sistema turi daug pranašumų prieš natūralų vėdinimą. Be to ,kad jūsų namuose bus tiekiamas šviežias oras ,prieš ištraukiamas į lauką sušilęs oras perduos šilumą įeinančiam orui .Kai kurių rekuperatorių efektyvumas siekia net 98% ,tokiu būdu stipriai sumažinsime šilumos nuostolius. Tiekiamo oro drėgnumas bus tolygesnis tai ypatingai svarbu kai norime įsirengti šildomas  grindis miegamuosiuose kambariuose .Šildomos grindys stipriai sausina orą -padidėja rizika dažniau sirgti kvėpavimo ligomis ,todėl nenumatant rekuperatoriaus reikėtų miegamuosiuose kambariuose  atsisakyti šildomų grindų ir įsirengti radiatorius.

Iš trūkumų tai būtų išlaidos įsigyjant rekuperatorių, taip pat sumažėjęs patalpų aukštis, kadangi prie rekuperatoriaus yra išvedžiojami ortakiai lubose , o jiems reikalinga papildoma erdvė.

Specialistai rekomenduoja esant sienų apšiltinimo storiui 20 cm ir daugiau jau investuoti į rekuperacines sistemas ir į namo sandarumą .Paskaičiuota , kad investuojant dar daugiau į apšiltinimą nesusitvarkius namo sandarumo  ir neįsigijus rekuperacinės sistemos tiesiog nebegrįžta daugiau. Visos medžiagų varžos yra skaičiuojamos prie 100% medžiagų sandarumo ,bet deja tai toli gražu iki realybės. Šiltinant daugiau jau nebegaunate daugiau šilumos kadangi pasiekiama riba kada šiluma tiesio išpučiama į lauką per atitvaras nesandarius langus , duris ,sienas, lubas, stogą ir netgi grindis.

Todėl dar vienas labai svarbus momentas- neužsandarinus labai gerai namo, rekuperacinė sistema tampa iš energiją  taupančio į energiją švaistantį įrenginį. Apie šį faktą dažnai nutyli netgi rekuperatorių pardavėjai ,todėl imkitės iniciatyvos patys  .Namo sandarinimas atsiperka labai greitai .Taip pat greitai atsiperka šilumokaičiai ir kiti specialūs sprendimai rekuperacinėms sistemoms kuriuos kaip ir namo sandarinimą mes padėsime įrengti.

Kokį rekuperatorių pasirinkti rotorinį ar plokštelinį?

Plokštelinių rekuperatorių efektyvumas yra stipriai aukštesnis, todėl rekomenduotumėm rinktis plokštelinius .Plokšteliniai turi minusą kad jie užšąla prie labai žemų temperatūrų-  minus 15C ir panašiai ,bet vistiek plokštelinių rekuperatorių nauda nusveria ,kadangi mes turime tik 2-3 savaites  atšiaurios žiemos. Taip pat svarbus skaičius renkantis rekuperatorių yra jo skleidžiamas triukšmo lygis  

Per kiek laiko atsipirks rekuperatorius ?

Neužsandarinus namo(naujos statybos namuose dažniausiai sandarumas būna 4-2 h/1.Per 1 valandą tokiame name  visas oras pasikeičia 2-4 kartus ) ir tik įdėjus rekuperatorių jis atsipirkinės ilgai t.y  apie 17-20 metų. Rekuperatoriaus kaina su įstatymu kainuos 3000-6000 eurų ,o metinis energijos sutaupymas  apie 100 kwh per sezoną arba 170 -200 eurų. 

Namo sandarinimas iki pasyvaus namo lygio t.y 0,5 h/1 atsipirks ypatingai greitai per 1 metus.Jis  kainuos apie 1000 eurų ,o metinis energijos sutaupymas apie 500 kwh per sezoną arba 800-1000 eurų.

Ką pasirinkti aplink namą ar betoninę nuogrindą ar trinkelių nuogrindą?

Trinkelių nuogrinda dažnai pasirenkama dėl spalvų gamos ir formų pasirinkimo įvairovės. Tačiau tinkamai įrengta betoninė nuogrinda turi pranašumų .Joje nebūna tarpelių želti žolytei ,ją paprasčiau ir greičiau prašluoti, taip pat nelieka tarpelių paviršiniam vandeniui prasiskverbti prie pamato ar dar blogiau rūsio

 

Kokius dokumentus reikia pristatyti priduodant statinį naudojimui?

1.Patvirtintas projektas nustatyta tvarka suderinti jo pakeitimai, statybos leidimas.

2.Darbo brėžiniai su pažymėtomis nuokrypomis nuo projekto(jei jos buvo).Pagrindinių ašių nužymėjimo aktai bei schemos.

3.Sklypo kontrolinė geodezinė nuotrauka ,kurioje pažymėta statinių bei būdingų žemės paviršių taškų padėtis aukščio atžvilgiu ir plane.

4.Pagrindinių statinio konstrukcijų (pamatų , karkaso, perdangos) kontrolinės geodezinės nuotraukos.

5.Inžinierinių tinklų (vamzdynų ,kabelių , šulinių ir kt.) kontrolinės geodezinės nuotraukos.

6.Inžinierinių tinklų apžiūrėjimo ir išbandymo aktai.

7.Statinių technologinių linijų bei sumontuotų įrenginių išbandymo aktai.

8.Statinių vidaus inžinierinių sistemų bei kitos įrangos išbandymo (techninės būklės patikrinimo) aktai.

9.Paslepiamų darbų patikrinimo aktai .

10.Statybos produktų atitikties dokumentai.

11.Geriamo vandens kokybės tyrimo, projekte numatytų triukšmo ,vibracijos, apšvietimo ir kitų matavimų dokumentai.

12.Statybos ir specialiųjų darbų žurnalai.

13.Projekte nurodytų metalo konstrukcijų suvirinimo, medienos antiseptinimo, medžio bei metalo konstrukcijų ugniatsparumo darbų kokybės laboratorinių patikrinimų išvados.

14.Statinio (Išskyrus gyvenamuosius namus, visuomeninius pastatus ir statinius kuriems nereikalingas statybos leidimas) techninis pasas.

15.Statinio kadastrinių matavimų byla.

16.Užsakovo ir rangovo (rangovų , subrangovų) atliktų darbų rezultatų perdavimo-priėmimo aktai.

17.Pastato akustinio klasifikavimo protokolas.

Nuo ko pradėti savo namo statybas?

Norint pradėti namo statybas visų pirma reikia pasiskaičiuoti jūsų namo biudžetą.Pagal  gautą sumą jau reikėtų skaičiuoti kokio dydžio namo reikėtų.Lygiagrečiai reikėtų rinktis ir sklypą.

Dažniausiai mūsų klientai išsirenka kartotinį namo projektą ir persiunčia mums. Mes paskaičiuojame apytikslę namo statybos kainą  , pagal kurią užsakovai jau gali orientuotis kokio sudėtingumo ir dydžio namą jie gali statyti.Gavus kainas jau galima kreiptis į architektus ,kad suprojektuotų jūsų būsimą svajonių namą .Turint projektą kviečiame kreiptis pas mus , galėsime paskaičiuoti tikslią statybos sąmatą.

Kiek kainuoja gyvenamojo namo statyba?

Namo statybos kaina priklauso nuo daugelio  faktorių namo dydžio , konstrukcijų sudėtingumo, komunikacijų nuotolio iki namo. Paprasti namukai kuriuos dažniausiai stato vystytojai Panevėžyje iki 100 m2 kainuotų apie 330-380 e/m2. Į šią kainą įeitų pamatai,mūras,stogas,apšiltinimas,langai.